Go ile Ilgili Malzemeleri Nereden Bulabilirim

Her tür konuda kitabı Amazon.com'dan bulabilirsiniz. Ayrıca, Yutapian'den ve Ishi Press' den çeşitli go kitapları, tahta ve taş vb. bulunabilir, sadece yurt dışı kredi kartınız olması yeterlidir (Not: üç kitaptan fazla için gümrükte problem çıkabilir, Ayrıca resmi tatil ve bayramlardan bir ay önce ve sonra gelen paketler hediye olarak girdiğinden bu tarihler tercih edilmelidir..!). Amazon.com'daki go takimi..

Amazon'dan go tahtası da bulunabilmekte ilk sayfadaki Amazon'nun bağlantısına the game of go yazarsanız, bulabilirsiniz. Ekim 2000'de 50$ idi.

Yeni bir yer de buldum; Kiseido buradaki fiyatlar epey makul, fakat Japonya'dan posta masrafı cok tutmakta; 1kg 1500 yen. Buradan go oyun malzemelerine bakabilirsiniz. Bir go server'ı da bulunmakta..Kore yapımı cam go taşlarını ben getirttim. Gelmesi 2-3 ay sürmekte ama gelmekte de... Taşlar beklediğimden çok daha iyi. Ben getirttiğimde 10 milyon, yol masrafı ise 15 milyondu. E-mektup attığınızda ise kesinlikle yanıt alıyorsunuz. Bir de postacıların, bu ağırlıkta bir paketin içinde ne olduğunu merak etmesi durumunda (Ankara'da) Posta İşleme merkezinden paketi almanızı isteme riskide var. Benim paket doğrudan adresime geldi!

Go tahtası ve taşlarının büyük kitapçı ve marketlere dağıtımına başlandı (2002)! Tahta karton ve üzerinde 3 boyutta da go tahtası çizilmiş olması güzel; 9x9, 13x13 ve 19x19. Ama, taşlar ufak tavla taşı görüntüsünde (hiç olmamasından daha iyidir) ve işçiliği biraz kötü. Takım aslında fena olmamakla beraber fiyat-maliyet oranı biraz yüksek tutulmuş.

Türkiye de go takımları:  Diğer bir go takımı da Macx firması tarafından E-store'da piyasaya sürüldü. Bu tahta ahşap olup. (2006) Takımı inceleme fırsatı daha bulamadım. Piyasada birden fazla go tahtası artık görebiliyoruz. Ama, tahtalar hakkında olumsuz eleştiriler dyuyorum. Taşaların guzel olmaması ya da tahtanın kartondan yapılması gibi. Bu sebepten hevesinizin kırılmaması için oyunun kutusunu açtırıp, içeriği görmeden almamanızı öneririm.

Türkçe Go kitabı: Türkiye'de A.Kılınç'ın yazdığı kurallar kitabından sonra, ilk go kitabı "Go Kitabı" yayınlandı. R.Bozulich'in "2.Book of Go" tercümesini ben hazırladım. Ama, yazdığım Go'nun kuralları ve tarihçesi yazıları ile kitap daha dört başı mamur bir kitap haline geldi. Sürekli gelen bir soru, yeni başlayanlar için bu kitabın uygun olup olmadığıdır. Kitabın başına go'nun kurallaraını ekledim. Bu kuralları öğrendikten sonra, internettin de yardımı ile kitap yeni başlayanlar için de bulunabilecek en değerli kitaptır. Go'nun kuralları ile birlikte okumalı ve go problemi çözmelisiniz!

Yeni: Alpar Kılınç'ın kurallar kitabı "Dünyanın En Büyüleyici Oyunu Go", yayınlanmaya ve dağıtımına başlanacaktır. Kitapçılarda bulabileceksiniz...

Go Kitap, oyun takımı ve yazılım dağıtıcıları;

Diğer dağıtıcılar;

In Association with Amazon.co.uk

Mehmet Dardeniz, Son değişiklik

Ana Sayfa

Hosting by WebRing.