NEW JERSEY

Bridgeton

T-4 John F. Manupello

A CO

 

New Brunswick

T-SGT Michael J. Cordos

HQ CO

Clifton

1SG James R. Barrett

A CO

 

Newark

T-4 Raymond K. Ruggiero

HQ CO

East Orange

PFC Archibald A. Lamb

A CO

 

Perth Amboy

PFC Walter Maker

A CO

Irvington

August Hier Jr

RCN

 

Totowaboro

PFC Conrad J. Widmer

HQ CO

Lyndhurst

Abel J. Laurichesse

RCN

 

Trenton

Clarence E. Cochran

RCN

NEW YORK

Bronx

PFC Isidore Shear

A CO

 

Long Island

PFC Walter A. Lovelock

C CO

Bronx

T-5 Eric Oppenheimer

MED

 

Long Island

LT Thomas G. McManmon

HQ CO

Bronx

PFC Moe Perlmutter

B CO

 

Lyons Falls

CPL Paul Cyr

A CO

Brooklyn

T-4 Larry C. Manasse

B CO

 

New York City

Gerald E. Farnsworth

RCN

Brooklyn

PFC Jack Sokloff

B CO

 

New York City

PFC Heinz W. Oeweste

C CO

Brooklyn

PFC Sam Fleischman

B CO

 

New York City

LT John C. Sturgis

RCN

Brooklyn

PFC John A. Sampagna

B CO

 

New York City

T-4 Joseph J. Zeman

C CO

Brooklyn

Eugene Leshenich

RCN

 

New Rochester

Michael J. Donellan

RCN

Brooklyn

PFC Joseph J. Akusavage

A CO

 

Ogdenburg

SGT Charles G. Douglass

B CO

Brooklyn

PFC Max M. Markowitz

A CO

 

Queens

CPL Edmund J. Dudley

B CO

Brooklyn

PFC Walter T. Boytano

A CO

 

Richmond Hill

Enzo V. Opalio

RCN

Buffalo

CPL Latimer C. Cameron Jr

A CO

 

Richmond Hill

T-3 Angelo W. Lacerenza

MED

Buffalo

Albert J. Didio

RCN

 

Rockaway Park

CPL James Moriatry

A CO

Buffalo

SSG Howard J. Leary

C CO

 

Rome

CPL Angelo Consiglio

B CO

Courtland

PFC Homer J. Catlin

C CO

 

Syracuse

PFC John Dydyk

C CO

Flushing

PFC Robert U. Shoemaker

B CO

 

Syracuse

CPL Gus I. Ehrman

HQ CO

Glenwood Island

PFC Edward H. Lockwood

A CO

 

Tarrytown

PFC Richard J. Dietz

A CO

Long Island

Eugene F. Kelly

RCN

 

 

 

 

PENNSYLVANIA

Alderson

T-5 Laing T. Batchler

HQ CO

 

Milton

T-5 Herbert C. Bright

A CO

Aliquippa

SGT George Acklin

HQ CO

 

Moganaqua

PFC Stanley F. Lapinski

A CO

Aliquippa

T-5 John P. Bellish

HQ CO

 

Mocanaqua

Vincent J. Tearpock

RCN

Aliquippa

T-5 Louis R. Chimile

B CO

 

Monessen

CPL Albert A. Bilotto

MED

Aliquippa

T-5 Dan D. Cvetichan

B CO

 

Monessen

PFC Joseph Marino

B CO

Aliquippa

T-5 William R. Davies

B CO

 

Morrisdale

Edward J. Andrejcik

RCN

Aliquippa

PFC William J Depietress

C CO

 

Mt Morris

PFC Minor W. Fox

HQ CO

Aliquippa

PFC Andrew Grago

C CO

 

Mt Pleasant

William C. Hunter

RCN

Aliquippa

PFC Steve Jurcic

A CO

 

Nescopeck

PFC Glen W. Yohey

A CO

Aliquippa

PVT Edward P. Kane

C CO

 

New Carlisle

Bert W. Zielewski

RCN

Aliquippa

SGT Jeremiah R. Kennedy

C CO

 

New Castle

SGT James A. Deep

B CO

Aliquippa

CPL Jack P. Miocic

A CO

 

New Castle

CPL Adam A. Garczewski

B CO

Aliquippa

Ernest Parrish

B CO

 

New Kensington

CPL Benjamin F. Zamperini

B CO

Aliquippa

CPL Joseph E. Sackovich

B CO

 

Newcastle

Robert W. Bechtol

RCN

Aliquippa

T-5 William Solvati

B CO

 

Newcastle

Elias Moses

RCN

Aliquippa

PFC Theodore Suder

C CO

 

Norristown

LT Louis de Antonio

HQ CO

Altoona

CPL Samuel Merin

C CO

 

Norristown

T-5 James T. Wood

B CO

Altoona

John A. Robertson

RCN

 

North Wales

PFC Walter H. Kraft

B CO

Altoona

T-4 Thomas E. Snavely

HQ CO

 

North York

T-5 Harry L. Brubaker

HQ CO

Amsbry

PFC Harry E. Blakney

B CO

 

Northside P'burgh

James W. Lash

RCN

Ashville

PFC Albert S. Ligas

B CO

 

Oakdale

Cleveland R. Gedly

RCN

Avoca

PFC Michael P. Lokuta

HQ CO

 

Oakmont

CPL Daniel M. Houston

HQ CO

Baltimore

John A. Dix

RCN

 

Patton

PFC John J. Masnica

A CO

Barnesboro

T-5 Charles E. Hadden

C CO

 

Patton

T-5 August J. Quevy

HQ CO

Barnesboro

T-5 Harry A. Whited

HQ CO

 

Patton

George Sich

RCN

Beaver

Theodore Dunning

RCN

 

Patton

PFC Michael Welcko

B CO

Beaver

PFC Perl Lawrence

A CO

 

Patton

T-4 Daniel H. Wilshire

HQ CO

Beaver

CPL Richard A. Martsolf

HQ CO

 

Philadelphia

T-5 Edward J. Auwaerter

HQ CO

Beaver Falls

T-5 Andrew Ferketich

B CO

 

Philadelphia

Burtin P. Boston

RCN

Beaver Falls

PFC Edward F. Smiley

A CO

 

Philadelphia

PFC Paul J. Csaniz

C CO

Belle Vernon

Samuel Caputo

RCN

 

Philadelphia

PFC Arthur H. Fenselau

A CO

Bessemer

PVT Peter Surgenavic

C CO

 

Philadelphia

SGT Joseph E. Gain

B CO

Big Run

T-4 Howard C. Yohe

HQ CO

 

Philadelphia

William Grosser

RCN

Brownsville

PFC John A. Savona

HQ CO

 

Philadelphia

Norman H. Heinly

RCN

Butler

PFC John R. Ramelli

A CO

 

Philadelphia

CPL Harry B. Hornikel

HQ CO

Cadagan

CPL Richard Whiteman

B CO

 

Philadelphia

Earl S. Houck

RCN

Canonsburg

LT William H. Corcoran

B CO

 

Philadelphia

John Jugla

A CO

Conyingham

PFC William J. Dalpias

C CO

 

Philadelphia

T-5 Charles W. Luedecke

HQ CO

Crafton

SGT Tony F. Batic

B CO

 

Philadelphia

PFC John J. McIntyre

B CO

Darby

PFC Francis W. Weaver

C CO

 

Philadelphia

Joseph M. McNasby

RCN

Dayton

PFC John W. Leopold

MED

 

Philadelphia

T-5 William T. Mellon

A CO

Distant

PFC john Michiline

B CO

 

Philadelphia

PFC George K. Micheals

C CO

Dubois

T-5 Carl B. Duffalo

B CO

 

Philadelphia

CPL Joseph F. Minster

A CO

Easton

T-5 George H. Knapp

A CO

 

Philadelphia

SGT Russell Nace

C CO

Ebensburg

CPT David F. O'Shell

B CO

 

Philadelphia

T-5 Norman N. Rau

RCN

Edwardsville

PFC Daniel Carey

C CO

 

Philadelphia

PFC Eugene D. Regan

HQ CO

Ellwood City

PFC Kenneth F. Fortney

B CO

 

Philadelphia

SSG Henry H. Struck

RCN

Erie

PFC Raymond C. Szczesny

B CO

 

Philadelphia

PFC Clarence Zimmer

C CO

Erie

Stanley F. Tuznik

RCN

 

Pittsburgh

PFC Regis P. E. Kindavater

HQ CO

Erie

Chester R. Uncinski

RCN

 

Pittsburgh

PFC John M. Kreynus

C CO

Exeter

T-5 James J. Molan

B CO

 

Pittsburgh

PFC James N. Newbould

C CO

Forrest City

T-4 John F. Kozlevcar

HQ CO

 

Punxsutawney

George S. Gresock

RCN

Franklin

PFC Herbert L. Watts

A CO

 

Roaring Springs

T-5 George P. Emigh

HQ CO

Freedom

T-5 Wayne G. Moss

B CO

 

Sandy Lake

T-4 Harold P. Reed

HQ CO

Gallitzin

T-4 Anthony J. Latoche

C CO

 

Sewickley

Charles Kauch

RCN

Georgetown

Thomas M. Rotzler

RCN

 

Shamokin

T-5 Fenton E. Reeder

HQ CO

Glenlyon

PFC Zigmund B. Kosinski

B CO

 

Shenandoah

T-4 Albert D. Brocious

C CO

Greensburg

T-5 Joseph A. Folino

HQ CO

 

Smithfield

Lindsey Roderick

RCN

Grove City

T-5 Clarence E. Boozell

HQ CO

 

Stoneboro

Bertram C. Rogers Jr

RCN

Grove City

T-4 Victor Corce

B CO

 

Stoneboro

T-5 Bennett H. Stubbs

HQ CO

Grove City

Daniel De Gregory

RCN

 

Swoyersville

PFC John Kader

C CO

Harrisburg

PFC Frank V. Markowski

C CO

 

Swoyersville

T-5 George A. Tomasky

C CO

Harwood

T-5 Leo Patrick Duffy

HQ CO

 

Taylor

SGT Charles J. Powell

B CO

Hastings

Robert C. Houck

RCN

 

Telford

PFC Ernest S. Yoder

HQ CO

Hazelton

Joseph P. Fellin

RCN

 

Templeton

CPL Lester D. Sharp

B CO

Hazelton

PFC Robert A. Robinson

A CO

 

Uniontown

PFC Charles W. Maynard

B CO

Hazelton

Fredrick J. Taweel

RCN

 

Uniontown

T-SGT August J. Tosti

A CO

Hollidaysburg

SGT Russell D. Smith

C CO

 

Vandergrift

PFC William Walsh Jr

C CO

Jackson Center

T-5 Clarence C. Jones

HQ CO

 

Vintondale

Joe Balog

RCN

Jeansville

PFC Martin Rick

C CO

 

Wapwallapeen

PVT Clarence P. Van Fossen

A CO

Johnstown

PFC Benny L. Taczanowsky

A CO

 

Wayne

T-4 Frank Antonini

C CO

Johnstown

PFC Joseph A. Wanko

HQ CO

 

Waynesburgh

CPL Elmer B. Brooks

C CO

Kittanning

T-4 Kenneth E. McNutt

HQ CO

 

West Aliquippa

PFC John H. Jones

A CO

Kittanning

SGT Henry A. Peresie Jr

A CO

 

West Aliquippa

CPL John E. Komar

C CO

Kittanning

SGT Richard Ruffaner

C CO

 

West Aliquippa

PFC Frank A. Pisok

MED

Koppel

Peter Primerano

RCN

 

West Aliquippa

PFC Fredrick J. Ross

MED

Koppel

George Shenesky

RCN

 

West Hazelton

PFC Joseph Blasiak

B CO

Kopper

George A. Tita

RCN

 

West Hazelton

PFC Joseph J. Tomashunis

A CO

Lansford

T-5 William G. De Long

A Co

 

West Hazelton

CPL Stanley F. Yachera

C CO

Latrobe

PFC John V. Blazek

HQ CO

 

Williamsport

PFC Harry W. Jonas

MED

Latrobe

Paul M. Gleckl

RCN

 

Williamsport

SGT Fredrick J. Lutz

B CO

Laysvelle

T-5 George R. Milligan

B CO

 

Williamsport

SGT Albert E. Schmalacker

A CO

Leechburg

PFC Richard M. Held

A CO

 

York

PFC Robert H. Altland

HQ CO

Lilly

T-4 Edward V. Vendrzyk

A CO

 

York

T-5 Robert E. Hess

B CO

Loretto

T-4 James W. Ivory

B CO

 

York

T-4 Charles E. Raffensberger

A CO

Luthersburg

PFC Miles M. Keller

A CO

 

York

CPL Donald E. Runkle

B CO

Manns Choice

PFC Charles T. Morris

HQ CO

 

York

T-5 Raymond O. Stevenson

A CO

Mercer

Julius S. Pordolab

RCN

 

York

PFC Richard E. Vowles

MED

New England - Northeast - Southeast - Southwest - Midwest - Mountain - Pacific

Hosting by WebRing.